10 новых возможностей телевизоров Samsung Neo QLED

24.07.2021

У цьому році компанія Samsung виводить на український ринок нову лінійку преміальних телевізорів Neo QLED. Новинки вже встигли надійти в продаж, тому ми вирішили виділити їх основні особливості та нововведення.


 

1. Матриця Quantum Mini LED

Флагманські телевізори Samsung вже давно радували якістю зображення, а з появою технології Quantum Mini LED знайшовся простір для додаткових вражень. Нова технологія підсвічування зменшила розмір діода в 40 разів у порівнянні з традиційною LED-підсвічуванням. Також в ній відмовилися від окремих лінз на цих діодах, де тепер використовується «плівка», яка практично не розсіює світло по сторонам, що дозволило позбутися від «ореолу» навколо діодів. Завдяки всьому цьому вийшло більш точно контролювати зону підсвічування, що в свою чергу добре позначилося на контрастності і динаміці HDR-ефекту.

2. Дизайн Infinity One

Зовнішнє оформлення пристрої часто може зіграти ключову роль при виборі. А коли мова заходить про домашній електроніці, так тим більше, адже якщо щось не буде вписуватися в заздалегідь продуманий інтер'єр, то покупець може піти за іншим рішенням. Телевізори лінійки Neo QLED практично позбулися рамок, завдяки чому користувач отримає мінімалістичний дизайн, який легко впишеться практично в будь-яку обстановку. До того ж це допомагає набагато краще фокусуватися на події, що відбуваються у фільмі, а не відблисках освітлення на рамці або інших відволікаючих елементах оформлення телевізора.

3. Технологія об'ємного звучанняВ плані звучання у цих телевізорах теж не обійшлося без цікавих рішень. Тут інженери компанії продумали відразу декілька технологій. Однією з таких є OTS Pro, яка відповідає за відстеження подій на екрані і направляє звук ближче до того місця, де в даний момент відбувається основна дія. Це не просто додає більше обсягу звуку, але і краще занурює глядача в атмосферу фільму або програми. Особливо добре така технологія позначається в екшн-сценах і іграх.

4. Процесор Neo Quantum

В телевізорах Neo QLED відповідно використовуються і нові процесори — Neo Quantum. Вони не просто займаються обробкою високого дозвіл екрану (нагадаю, в цих моделях використовуються 4К - і 8К-матриці), а й підтримують високу частоту оновлення картинки — 120 Гц. Також за допомогою даних відразу 16 нейромереж, телевізори можуть апскейлить зображення до необхідного дозволу в режимі реального часу.

5. Активне посилення голосу

Ще однією досить корисною функцією є посилення голосу — AVA, яка допоможе краще чути діалоги на фоні інших звуків. Наприклад, це сприяє кращому виділенню голоси коментаторів спортивних заходів, де може бути достатньо багато фонового шуму (будь то вболівальники на футбольних стадіонах або двигуни машин у перегонах). До того ж, в деяких фільмах зустрічаються моменти, в яких персонажі спілкуються під час, скажімо, перестрілок, де звуки пострілів і вибухів «перекривають» діалоги. У таких випадках подібна функція може поліпшити розбірливість мови.

6. Підтримка Freesync Premium Pro для ігор

Любителі ігор на великих екранах явно повинні оцінити підтримку технології AMD Freesync Premium Pro. Як вже згадувалося, матриці підтримують частоту оновлення 120 ГЦ, а в ігровому режимі можна отримати і час відгуку на рівні 5,8 мс. Тут же і Freesync дозволить позбутися від артефактів і плавніше обробляти зображення з ПК або ігрової консолі.

7. Технології SpaceFit Sound і Q-Symphony

Завдяки SpaceFit Sound пристрій аналізує приміщення і оптимізує звучання під обстановку. Для цього використовуються додаткові мікрофони, які й оцінюють різні параметри звуку і його поведінки в приміщенні, після чого SpaceFit відповідно налаштовує звучання динаміків. А для тих користувачів, які разом з телевізором придбають саундбар, є функція Q-Symphony, яка дозволяє синхронізувати звук між вбудованими і зовнішніми динаміками системи, оптимізуючи її роботу.

8. Бездротове підключення ПК і смартфонів, віддалений доступ

Заодно такі телевізори допоможуть не тільки в розвагах. До них можна підключатися без проводів з комп'ютерів під управлінням Windows і macOS. Це дозволить перенести робочі процеси на великий екран, що в період роботи з «домашнього офісу» може бути дуже до речі. І більше того, телевізори лінійки Neo QLED підтримують бездротову роботу c DeX, з допомогою якої смартфон можна абсолютно без проводів використовувати в якості десктопної системи, підключивши мишу і клавіатуру.

9. Пульт на сонячних батареях

З думкою про збереження навколишнього середовища (ініціатива Going Green), яка сильно страждає в тому числі і з-за банальних батарейок в пультах ДУ, компанія Samsung і тут знайшла досить незвичайне рішення. Ці пульти оснащені сонячними батареями і все, що їм потрібно для підтримання автономної роботи, це лежати на світлі відповідної панелькою вгору. До того ж, ці пульти зроблені з матеріалів вторинної обробки і оснащуються вбудованими акумуляторами з зарядкою через USB Type-C.

10. Екологічна упаковка

І якщо вже про це зайшла мова, то це не єдиний прояв турботи про екологію. Навіть в упаковці знайшовся спосіб зменшити кількість сміття на планеті. Для початку, упаковка стала менше і з мінімальним використанням фарби в її оформленні. А після розпакування телевізора, з цієї коробки можна скласти якийсь предмет на зразок дитячої іграшки, журнального столика або будиночка для домашнього улюбленця.

icon_callback icon_teleg icon_viber